Hírek 2016

December 30. péntek Szent Család ünnepe, ezért este 6 órakor ünnepi szentmise lesz.

December 31-én szombaton az óév utolsó napján, este 6 órakor tartunk szentmisét. Az év végi hálaadás keretében, „Te Deum-ot” énekelve megköszönjük az elmúlt év kegyelmeit.

Köszönjük mindazok segítségét és támogatását, akik a gyermek közös karácsonyi délutánon bármilyen módon segítettek.

Köszönjük a segítséget azoknak, akik feldíszítették Karácsonyra a templomunkat. Isten fizesse meg a segítségüket.

Január 1-én Újév napján a szentmisék délelőtt fél 10-kor és este 6 órakor kezdődnek.

Madassery Benvin Sebastian SVD atya most 2016-ban megjelent Belső gerinc című könyve már kapható a sekrestyében és a hivatalban 2990 Ft-ért.

December 19-én hétfőn délután 17 órakor itt a templomban adventi koncertet ad a Szentegyházi Gyermek filharmónia. A gyermekkórus körülbelül 140 főből áll. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a koncertre.

December 24-én szombaton reggel 6 órakor nem tartunk szentmisét.

December 24-én délután 4 órakor Pásztorjáték lesz templomunkban a hittanos gyermekek előadásában. Szeretettel várunk mindenkit a közös ünneplésre.

Karácsonyi szentmise rendje:
– december 24-én éjféli szentmise
– december 25-én és 26-án a szentmisék délelőtt fél 10-kor és este 6 órakor kezdődnek

A plébániahivatal december 23-án pénteken zárva tart.

A jövő évi szentmise szándékokat hétfőtől lehet íratni a hivatalban.

A celldömölki Tücsök Bábcsoport vasárnap délután 4 órakor előadást tart a vasvári templomban Krisztus Katonája címmel. Mindenkit szeretettel várnak.

December 13-án kedd este tartjuk a Fatimai engesztelésünket, ezért 5 órától rózsafüzért imádkozunk, fél 6-tól szentségimádás lesz, 6 órakor szentmise majd ájtatosságot tartunk.

December 17-én szombaton este 7 órakor tartja Karácsony Koncertjét a Vasvári Városi Kórus itt a templomban. Mindenkit szeretettel várnak.

December 10-11-én tartjuk adventi lelkigyakorlatunkat, melyet Hurgoi Sándor SVD atya vezet. Gyónni a szentmisék előtt fél órával és szentmisék alatt lehet. Kérjük a kedves híveket, hogy ezen alkalomból végezzék el karácsonyi szentgyónásukat, mert a karácsonyi ünnepek alatt nem biztos, hogy lesz rá lehetőségük.

A celldömölki Tücsök Bábcsoport december 11-én délután 4 órakor előadást tart itt a templomban Krisztus Katonája címmel. Mindenkit szeretettel várnak.

A jövő évi szentmise szándékokat december 12. hétfőtől lehet íratni a hivatalban.

December 16-án pénteken végezhetik az idős és beteg hívők a házaknál a karácsonyi szentgyónásukat és szentáldozásukat. Kérjük a hozzátartozókat hogy december 11-éig jelezzék a sekrestyében vagy a hivatalban, ha valaki szeretné elvégezni szentgyónását, szentáldozását otthonában.

December 17-én délután 2 órakor gyermek közös karácsonyt tartunk a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Kérjük a gyermekeket, hogy a hétvégén jelezzék a sekrestyében, ha szeretnének jönni a karácsonyváróra. Minden gyermek jelentkezésére számítunk.

December 19-én hétfőn délután 17 órakor itt a templomban adventi koncertet ad a Szentegyházi Gyermekfilharmónia. A gyermekkórus körülbelül 140 főből áll. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a koncertre.

December 24-én: Pásztorjáték délután 4 órakor a vasvári templomban

Szentmisék rendje:
December 24-én: éjféli szentmise (24.00 órakor)
December 25-én: délelőtt 9.30 órakor, este 18 órakor
December 26-án: délelőtt 9.30 órakor, este 18 órakor
December 31-én: este 18 órakor (Hálaadás)

Újév napján (2017. év):
Január 1-én: délelőtt 9.30 órakor, este 18 órakor

2016. december 2-án este 7 órakor Argentínából jöttem, mesterségem címere: missziós címmel tart előadást Rostás Sándor SVD atya a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk az előadásra.