Heti hirdetések

2018.02.18 – Nagyböjt 1. vasárnapja

A szentmisét követően hamvazást tartunk.

A jövő vasárnapi persely-adományokat a katolikus iskolák javára gyűjtjük. Előre is köszönünk minden jószívű hozzájárulást.

A Szentatya február 4-diki Úrangyala imádságában elhangzott az a kérése, hogy február 23-án, pénteken az egész Egyház imádkozzon és böjtöljön a Kongói Demokratikus Köztársaság, Dél-Szudán és az egész világ békéjéért. Templomunk ezért ezen a napon nyitva tart, hogy bárki bejöhessen imádkozni a Szentatya szándékáért. Az este 6 órakor kezdődő Keresztút keretében pedig közösen imádkozunk erre a szándékra.

Brenner János boldoggá avatására készülve, a Vasvári Esperesi Kerület imaóráját a családokért február 28-án, szerdán este tartjuk Csehimindszenten. Az imaóra este 6 órakor kezdődik, ezután 7 órakor Bellovics Gábor SJ atya szentmisét mutat be.

Az immár hagyományos, március 15-diki nagyböjti zarándoklatunk idén több helyszínt is érint: Horvátnádalja, Velemér, Rábakethely és Magyarlak községeket. A részvételi díj 3000 Ft, amely tartalmazza egy meleg ebéd, a belépőjegy és az autóbusz költségét. Jelentkezni legkésőbb március 10-ig lehet. Jelentkezéskor kérjük a részvételi díj befizetését.

2018.02.11 – Évközi 6. vasárnap

Fatimai engesztelésünket február 13-án, kedden este 6 órakor tartjuk.

Február 14-e hamvazószerda, mely a nagyböjti idő kezdete. Ezen a napon a reggeli szentmise keretében hamvazás lesz. A jövő vasárnapi szentmisék végén is hamvazást tartunk.

A nagyböjti időben minden hétfőn és szerdán – már hamvazószerdán is ¬– a reggeli szentmise előtt ¾ 6-tól keresztúti ájtatosságot végzünk. Péntek esténként 6 órától szintén lesz keresztút.

A Missziós Imacsoport következő találkozója szerdán este lesz, 6 órakor a közösségi teremben. Szeretettel várunk minden régi és új tagot is.

2018.02.04 – Évközi 5. vasárnap

Szent Balázs ünnepe alkalmából ma, a szentmise végén Balázs-áldás lesz.

Február 11-én a betegek világnapja alkalmából az esti szentmise keretében a betegek szentséget szolgáltatjuk ki. A gyógyító szentkenetet felvenni szándékozók számára feltétel a szentgyónás.

2018.01.28 – Évközi 4. vasárnap

Február 2. Elsőpéntek. E nap a megszokott módon zajlik.

Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe. Ezen a napon gyertyaszentelést tartunk a kinti Mária szobornál. Kérjük a kedves híveket, hogy hozzanak magukkal gyertyát!

Január végéig még van lehetőség bérmálásra jelentkezni az atyáknál felnőtteknek számára is.

A következő vasárnapon Balázs-áldás lesz a szentmise végén.

Vasvár és a Vasi Hegyhát népi, szakrális és védett műemlékeiről könyv jelent meg Dr. Székely János megyéspüspök úr és V. Németh Zsolt államtitkár úr ajánlásával. A könyvben szerepelnek Vasvár, Mákfa és a Hegyhát templomai, kápolnái, keresztútjai, valamint út menti keresztek, szobrok. Igény esetén a könyvet az irodában lehet igényelni.

2018.01.21 – Évközi 3. vasárnap

A bérmálkozásra készülő gyerekeknek január 27-én délelőtt felkészítő foglalkozást tartunk a közösségi teremben. Minden bérmálkozó megjelenésére feltétlenül számítunk.

Plébániánkon lesz bérmálás a felnőtteknek is, ezért várjuk a felnőttek jelentkezését január végéig az atyáknál.

A Missziós Imacsoport január 24-én, szerdán este 6 órakor tartja következő találkozóját a közösségi teremben.

Missziós önkéntes szolgálat külföldön 18 és 30 év közötti fiatalok számára. Tájékoztatót tartanak Budapesten a Szent Arnold lelkigyakorlatos házban 2018. február 23-tól 25-ig. Bővebb információ a hirdetőtáblán található.

Ifjúsági lelkigyakorlatot szerveznek a missziós nővérek szintén a Szent Arnold lelkigyakorlatos házban Budapesten 14 és 30 év közötti lányok részére 2018. február 16-tól 18-ig. További információ a hirdetőtáblán olvasható.

Kiadásra került egy 472 oldalas könyv a Vasi Hegyhát 23 településének, Vasvár városnak és Mákfának népi szakrális és műemlék védett emlékeiről Dr. Székely János megyéspüspök úr és V. Németh Zsolt államtitkár úr ajánlásával. A könyvben Vasvár és Mákfa, valamint a Hegyhát templomai, kápolnái, keresztútjai és az út menti keresztek – szobrok kerültek bemutatásra. Igény esetén a könyvet a plébánia hivatalban lehet igényelni.