A Szent Kereszt Ifjúsági Csoportot 2014 augusztusában az akkor nemrégiben érkező indonéz plébánosunk, Marsel atya és az akkori ghánai káplánunk, Seba atya alapította. Csoportunk eleinte nagyon kis létszámmal működött, de a nehéz induláshoz képest, most már 15 fővel büszkélkedhetünk.

Találkozóinkat lehetőség szerint, minden második szombaton tartjuk a vasvári Szent Kereszt felmagasztalása Plébánia közösségi termében, ahol a környék fiataljait színesebbnél színesebb programok várják. Ezeket általában az atyák segítségével valósítjuk meg,de a csoport tagjai sem maradnak ki a szervezkedésből. Most augusztusban leszünk 1 évesek és bővült a csapat egy új atyával,az indiai Loyddal. Bárki felismerhet minket az egyenpólónkról,amit különféle találkozókon illetve programokon viselünk. Voltunk már ifjúsági találkozón és tervezünk is menni, sokat segédkezünk az atyáknak a plébániai programok lebonyolításában. Nagyon sok szerettettel várunk minden kedves érdeklődő fiatalt csoportunkban,mert nálunk SzKIFi az élet papos oldala :)