Plébániánk 2017. évi adventi rekollekcióját december 16-án, szombaton tartjuk Vasváron. Az elmélkedés délután 16.30-kor kezdődik a templomban, és a 18 órakor kezdődő szentmisével zárul adventi lelkinapunk.  Gyónási lehetőség 16.30-tól lesz. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves híveket erre a lelki feltöltődésre.

December 1-je elsőpéntek, a szentségkitétel reggel 8 órakor történik, majd templomunkban egész napos, csendes szentségimádás lesz. Délután 5 órakor közös szentségimádás, majd az este 6 órakor kezdődő szentmise végén titokcserét tartunk.

Idén 4. alkalommal rendezzük meg a gyermekek közös karácsonyát, melyre szeretettel hívjuk és várjuk a kedves gyermekeket. A program december 16-án, szombaton délután lesz a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Kérjük a gyermekeket, hogy aki szeretne részt venni a programon, iratkozzon fel a sekrestyében legkésőbb december 3.-ig!

Idén Adventben Vasváron is szállást keres a Szent Család! Várjuk olyan családok vagy egyedülállók jelentkezését, akik részt vennének ebben a népszokásban. Az otthonukba érkező Szent Család szobrot kell fogadni, majd egy másik nap tovább vinni a következő helyre. Jelentkezni lehet a plébánián, vagy a sekrestyében. Megbeszélés és beosztás november 26-án, vasárnap, az esti szentmise után lesz a plébánia közösségi termében.

Köszönjük a kedves hívek adományait, melyet a Karitász javára gyűjtöttünk az elmúlt vasárnap. Vasváron 90.870,- Ft gyűlt össze, a plébániánk összesen 143 290 Ft-tal támogatja a Karitászt. Az összegyűlt összeget a Székesegyházi Főplébániára utaljuk.

A gyermekek karácsonyára minden jószívű adományt köszönettel elfogadunk, a rácsnál lévő perselyben.