A jövő vasárnapi persely adományokat a Karitász javára gyűjtjük. Előre is köszönünk minden jószívű adományt.

2017. november 18-án, jövő szombaton Brenner János vértanú emlékére és tiszteletére a vasvári plébánia zarándoklatot szervez Rábakethelyre. Az autóbusz reggel 8 órakor indul a templomtól. Ezen a napon a szentmise délután 17 órakor kezdődik itt a templomban, majd 18 órától előadások lesznek a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Előadók: Dr. Soós Viktor Attila, történész szakértő és Brenner József atya, Brenner János testvére. Az egész napi program a hirdetőtáblán olvasható. Jövő szombaton este 6 órakor nem tartunk szentmisét.

Idén 4. alkalommal rendezzük meg a gyermek közös karácsonyt, melyre szeretettel hívjuk és várjuk a kedves gyermekeket. A program december 16-án, szombaton délután lesz a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Kérjük a gyermekeket, hogy aki részt szeretne venni a programon, iratkozzon fel a sekrestyében!

2018. április 4–9-ig zarándoklatot szervezünk Rómába. A zarándoklat útvonala Róma, Cascia, Assisi, Padova. Részvételi díj: 370 Euro. Jelentkezni a hivatalban lehet. Részletes információ a hirdetőtáblán illetve a plébániahivatalban kapható.

Ferenc pápa november 8-án kihallgatáson fogadta Angelo Amato bíborost, a Szentek Ügyeinek Kongregációja prefektusát, akit meghatalmazott nyolc dekrétum közzétételére, melyekben két vértanúság, valamint hat Isten szolgája hősies erényeinek elismerése szerepel. A két vértanú közül az egyik a magyar Brenner János rábakethelyi káplán, aki a hit védelmében, az Oltáriszentséget védelmezve halt meg. Valószínűleg jövő nyáron, Szombathelyen kerülhet majd sor a boldoggá avatásra.

Idén Adventben Vasváron is szállást keres a Szent Család! Várjuk azon családok, vagy egyedülállók jelentkezését, akik részt vennének ebben a népszokásban. Az otthonukba érkező Szent Család szobrot kell fogadni, majd egy másik nap tovább vinni a következő helyre. Jelentkezni lehet a plébánián, vagy a sekrestyében. Megbeszélés és beosztás november 26-án, vasárnap, az esti mise után lesz a plébánia közösségi termében.