Szent Kereszt felmagasztalása plébánia Vasvár

Vasvár, Bartók Béla u. 3.

 

Plébánia: 94/370-142

Plébános: Tengan Sebastian SVD – 30/221-6525

Káplán: Fernandes Loyd SVD – 30/995-5057

 

 

Köszönjük a kedves hívek adományait, melyet a missziók javára gyűjtöttünk az elmúlt vasárnap. Vasváron 98 780 Ft gyűlt össze, a plébániánk összesen 154 570 Ft-tal támogatja a missziókat. Az összegyűlt összeget a Székesegyházi Főplébániára utaljuk, majd onnét Rómába küldik.

Október 31-étől, keddtől az esti szentmisék már este 6 órakor kezdődnek.

November 1. szerda, Mindenszentek napja parancsolt ünnep ezért, vasárnapi miserend lesz templomunkban. Szentmisét délelőtt fél 10-kor és este 6 órakor tartunk.

November 1-én Mindenszentek napján, délután 3 órakor lesz az újonnan készült síremlékek megszentelése. A hozzátartozókat kérjük, hogy a ravatalozóhoz menjenek erre az időpontra.

November 2-án, Halottak napján a temetői templomban délelőtt 10 órakor tartunk szentmisét az összes elhunyt emlékére.

Elsőpéntek november 3-ára esik. A szentségkitétel reggel 8 órakor történik, majd templomunkban egész napos csendes szentségimádás lesz. Délután 17 órakor közös szentségimádás, majd az este 18 órakor kezdődő szentmise végén titokcserét tartunk.

November 3-án, pénteken az esti szentmisét követően 19 órától a Nagy Gáspár Kulturális Központban A három missziós nővér címmel beszélgetés lesz Anna, Blandina, és Klára SSpS nővérekkel. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Ezentúl péntekenként a szentségimádás a szentmise előtt fél 6-kor kezdődik.

Az idei Szent Márton ünnepet november 11-én, délelőtt 10 órakor tartják a szombathelyi Székesegyházban, melynek főcelebránsa Dr. Székely János megyéspüspök lesz. Előtte november 10-én, pénteken délután 17 órakor kezdődik az ünnepi vesperás, majd lampionos felvonulás lesz a Szent Márton Emlékparkhoz. Jelentkezők esetén autóbuszt indítunk. Kérjük a kedves híveket, hogy akár egyénileg akár autóbusszal mennek, jelezzék plébániánkon, mert a szentmisére ülőhelyet tudnak biztosítani!

2017. november 18-án, szombaton Brenner János vértanú emlékére és tiszteletére a vasvári plébánia zarándoklatot szervez Rábakethelyre, Brenner János vértanú egykori szolgálati helyére. Ezt követően a program Vasváron folytatódik, 17 órakor szentmise, este 18 órától előadások lesznek a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Előadók: Dr. Soós Viktor Attila, történész szakértő és Brenner József atya, Brenner János testvére. Az egész napi program a hirdetőtáblán olvasható. A busz költsége 2 500 Ft, mely tartalmaz egy ebédet is. Jelentkezni a hivatalban lehet.

2018. április 4–9-ig zarándoklatot szervezünk Rómába. A zarándoklat útvonala Róma, Cascia, Assisi, Padova. Részvételi díj: 370 euro. Jelentkezni a hivatalban lehet. Részletes információ a hirdetőtáblán illetve a plébánia hivatalban kapható.

Keresés az oldalon

Ajánló

 

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Facebook

Linkajánló

Magyar Katolikus Egyház

Isteni Ige Társasága

Szent Imre Missziósház és Verbita Központ

 

Magyar Kurír

Nagy Gáspár Kulturális Központ

 

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés