Köszönjük a kedves hívek adományait, melyet a missziók javára gyűjtöttünk az elmúlt vasárnap. Vasváron 98 780 Ft gyűlt össze, a plébániánk összesen 154 570 Ft-tal támogatja a missziókat. Az összegyűlt összeget a Székesegyházi Főplébániára utaljuk, majd onnét Rómába küldik.

Október 31-étől, keddtől az esti szentmisék már este 6 órakor kezdődnek.

November 1. szerda, Mindenszentek napja parancsolt ünnep ezért, vasárnapi miserend lesz templomunkban. Szentmisét délelőtt fél 10-kor és este 6 órakor tartunk.

November 1-én Mindenszentek napján, délután 3 órakor lesz az újonnan készült síremlékek megszentelése. A hozzátartozókat kérjük, hogy a ravatalozóhoz menjenek erre az időpontra.

November 2-án, Halottak napján a temetői templomban délelőtt 10 órakor tartunk szentmisét az összes elhunyt emlékére.

Elsőpéntek november 3-ára esik. A szentségkitétel reggel 8 órakor történik, majd templomunkban egész napos csendes szentségimádás lesz. Délután 17 órakor közös szentségimádás, majd az este 18 órakor kezdődő szentmise végén titokcserét tartunk.

November 3-án, pénteken az esti szentmisét követően 19 órától a Nagy Gáspár Kulturális Központban A három missziós nővér címmel beszélgetés lesz Anna, Blandina, és Klára SSpS nővérekkel. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Ezentúl péntekenként a szentségimádás a szentmise előtt fél 6-kor kezdődik.

Az idei Szent Márton ünnepet november 11-én, délelőtt 10 órakor tartják a szombathelyi Székesegyházban, melynek főcelebránsa Dr. Székely János megyéspüspök lesz. Előtte november 10-én, pénteken délután 17 órakor kezdődik az ünnepi vesperás, majd lampionos felvonulás lesz a Szent Márton Emlékparkhoz. Jelentkezők esetén autóbuszt indítunk. Kérjük a kedves híveket, hogy akár egyénileg akár autóbusszal mennek, jelezzék plébániánkon, mert a szentmisére ülőhelyet tudnak biztosítani!

2017. november 18-án, szombaton Brenner János vértanú emlékére és tiszteletére a vasvári plébánia zarándoklatot szervez Rábakethelyre, Brenner János vértanú egykori szolgálati helyére. Ezt követően a program Vasváron folytatódik, 17 órakor szentmise, este 18 órától előadások lesznek a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Előadók: Dr. Soós Viktor Attila, történész szakértő és Brenner József atya, Brenner János testvére. Az egész napi program a hirdetőtáblán olvasható. A busz költsége 2 500 Ft, mely tartalmaz egy ebédet is. Jelentkezni a hivatalban lehet.

2018. április 4–9-ig zarándoklatot szervezünk Rómába. A zarándoklat útvonala Róma, Cascia, Assisi, Padova. Részvételi díj: 370 euro. Jelentkezni a hivatalban lehet. Részletes információ a hirdetőtáblán illetve a plébánia hivatalban kapható.