AKATISZTOSZ a legszentebb Istenszülőnek

Bizánci egyházzenei áhítat 2017. október 28-án, szombaton 17.30-kor a vasvári plébániatemplomban. Közreműködik: a Görögkatolikus Kamarakórus.

Részletes program:

Az esemény délután fél 5-kor kezdődik a vasvári Domonkos Rendtörténeti Gyűjtemény megtekintésével (Vasvár, Kossuth Lajos u.1.), majd fél 6-kor a Görögkatolikus Kamarakórus bizánci egyházzenei áhítata következik a vasvári plébániatemplomban. (Vasvár, Bartók Béla u.3.) Az Akatisztosz szertartása 6 órakor kezdődik a templomban.

Az AKATISZTOSZ görög kifejezés, jelentése: nem ülve végzett. Ez a bizánci szertartás egyik gyönyörű, énekelt imádság-füzérét jelöli.
A bizánci rítusú keresztényeknek ez, a Mária tiszteletére végzett imádsága hasonló a latin szertartású római katolikusok litániájához. A szertartásba bárki bekapcsolódhat a könnyen énekelhető, ismétlődő dallam révén.

Mindenkit szeretettel várunk!