Mária neve napi búcsú körmenet

Szeptember 9-10-én emlékeztek meg a vasvári hívek és sok zarándok Szűz Mária neve napjáról. A Mária neve napi búcsú vigíliája szombat este ½ 7-kor kezdődött. Ekkor indult gyertyás körmenet a szentkútra.  A 19 órakor kezdődő szentmisét Pete Polgár Máté atya Brenner János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium lelkésze és püspöki referense, a Szombathely-Szentkirály plébánia kormányzója celebrálta.

Homíliájában arról beszélt, hogy Máriának van egy álma az emberekről. Az az álma, hogy azt a jót, amit a keresztségben Isten elkezdett bennünk be is teljesítse. Ez a föld nem a boldogság szigete. Meghívást kaptunk a boldogságra, de nem erre a földre kell építeni, a maradandót, hanem odaátra. Fel kell ébredni, hogy mindenért el kell számolni. A bűnnek a következményeit el kell szenvedni. A betegség, a rosszindulat, a félelem megkötözi az embert. Erre volt a jó Istennek egy csodálatos álma terve, hogy elküldi a sátántipró asszonyt, a Szűzanyát. A három isteni erénynek hit, remény és szeretetnek kell az emberiséget, mint zászló vezetnie. A hit tud tiszta örömöket adni, a remény tudja az embert jövőjével kapcsolatosan nem szorongóvá, hanem békességessé tenni, a szeretet képes sebeket gyógyítani. Az a két kőtábla, amit Mózes lehozott a Sínai hegyről ma is utat akar mutatni. A Mária tisztelet az Isten imádásához vezet el bennünket. Ha Mária nevét segítségül hívjuk az kalapácsütés a pokol falaira.

A szentmise után egész éjszaka virrasztás volt a kegytemplomban, melynek keretében 23 órakor szentségimádás volt, ahol egyéni áldásban részesülhettek a hívők. Éjfélkor keresztúti ájtatosságot tartottak.

Székely János püspök

Másnap az ünnepi szentmise 10 órakor kezdődött melyet Dr. Székely János a szombathelyi Egyházmegye püspöke mutatott be. A püspök atya szentbeszédében arról beszélt, hogy az Isten igéje éltető forrás, amely az emberek életét termékennyé teszi, ahogyan a víz a földet. A bibliának hatalmas ereje és szépsége van. Isten igéje nem betű, hanem lélek és élet. Amikor Isten hozzánk szólt, nem egyszerűen információkat, okos dolgokat akart elmondani, hanem önmagát adta át a szavakban. Isten igéje önközlés. Ez az az Ige, amely testet öltött Krisztusban.

Az embernek semmire nincs nagyobb szüksége, mint erre az élő isteni jelenlétre, amelyben tűz van, és élet van. A gyermek legfőbb nevelője Krisztus, legfőbb nevelőanyja a Szűzanya. A szülő akkor teszi a legjobbat, ha odavezeti gyermekét az élő Istenhez. Nemzetünknek, családjainknak, Európának erre az élő titokra lenne szüksége. Európa addig tud fennmaradni, amíg ebből az éltető forrásból meríteni tudunk. Ahogyan a régmúlt időben Horváth Ferenc huszár itt gyógyult meg vakságából, amikor a kegyhely forrásából a szentkút vízében mosta a szemeit, úgy Isten kegyelmének forrása megtanít bennünk látni. Meglássuk a házastársunkban, felebarátunkban Isten gyermekét, akit szeretnünk kell. Hányszor vakok vagyunk meglátni életünkben a fontos dolgokat. A kegyelem kinyithatná a mi szemünket, hogy a mi életünk betlehemi jászlának szegényégében, a mi keresztjeink hordozásakor meglássuk az élő Krisztust.

Befejezésül a püspök atya azt kérte, hogy imádkozzunk azért, hogy minél több családban az éltető forrás ott legyen, hogy nemzetünk megnyíljon a kegyelem forrása előtt. Európát is újra táplálja az az éltető forrás, és jusson el minél több felebarátunk szívébe.

Mária neve napi búcsú körmenet

A szentmise után körmenet keretében vitték körbe Mária szobrát a város utcáin.

Délután ½ 3-kor litánia keretében búcsúztak el a zarándokok a vasvári Szűzanyától.

(Vasvári Újság – 2017. szeptember 27.)