Ez a könyv a tapasztalat egyszerűségével és a lélek sugallata által íródott. Könnyed hangvételű, jókedvű írás, ami nem csak könyvtárban, hanem a karácsonyfa meghitt fényei mellett forralt borozva, vagy egy korsó hideg sör mellett a strandon napozva is olvasható. Tartalmát tekintve egy hiteles korkép, amely kultúraközi megállapításokkal, lelki iránymutatásokkal igyekszik belső utat kínálni a modern kor világpolgárának. Sebastian atya megtörtént események elbeszélésében mutat rá arra, hogy Isten mindennap köztünk él és a legfurcsább eseményekben is egyértelmű jelekkel kísér az utunk során.

A történet egy indiai csibész, kamasz fiú csonttörő pálfordulásával kezdődik, ami még néhány harcias igazságkeresésben, majd a hosszas megbékélésben teljesedik ki, a szeminárium kapujáig tartó esztendőkben. A szép emlékű ifjúkor történetei fontos emberi kapcsolatokra hívják fel a figyelmet. A hangsúly a tiszteleten és a megbecsülésen van, amit a tapasztaltabb embertársaink iránt mutatunk. Így búcsúzunk el a sportpályától, a kedvenc horgászhelytől és indulunk útnak Magyarország felé. Hitetlen utastárssal az üres templomig repülünk, megtapasztalva Isten végtelen csodáiból a havat és a töltött káposztát. A papi szolgálattól kapott tapasztalatok mélyebb vizekre eveznek, megnyitják a mennyei kincsek tárházát, és lassan becsukják előttünk az értékesnek tűnő mulandó javak sötét kamráját. Küzdünk egy kicsit a kitartó kényelemvágyunkkal, a lustuló szorgalmunkkal, rájövünk, miért nem vagyunk boldogok és miért nem tudunk kikapcsolódni. Végül próbálunk más emberek példáiból tanulva eljutni a saját határozott döntésünkig, mely a csendért kiált. Mikor megtaláltuk a csendet, Sebastian atya bevezet bennünket a test és lélek harmóniájának meditációs világába, melyben együtt mozog a test és nyugszik meg a lélek, szemlélődés, koncentrálás által.

Az író mindennapi életből vett példái, vidám lábjegyzetei késztettek engem arra, hogy nézzek szét a képernyők körül és lássam meg a valóságot, azt az erőteret, ahol Isten kegyelmei sugároznak.

Bágya János

(Forrás: http://papaimisszio.hu/hu/news/item:Megjelent-P-Madassery-Benvin-Sebastian-SVD-atya-Belso-Gerinc-cimu-konyve)

A könyv a sekrestyében és a hivatalban megvásárolható 2990 Ft-ért.